Resetare Interval Inspectie

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Outlander
Avatar utilizator
detergent
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Oct 02, 2013 9:37 pm

Mesaj de detergent » Vin Oct 31, 2014 10:12 pm

Buna seara tuturor forumistilor!
Aduc in atentia comunitatii noastre urmatoarea problema: cum se poate reseta intervalul pentru inspectii? Am un Outlander II din 2007, 2.0 DI-D si i-am facut inspectia (schimb de ulei etc.) la un service multimarca. Au uitat (cred) sa readuca la 15000 km/12 luni atentionarea pentru inspectii. Am crezut ca e o treaba simpla si ca o voi putea face eu fara probleme. Dar m-am inselat. Am izbutit doar sa aduc afisajul de inspectii la urmatoarea valoare: 9200 km/21 luni. De unde valorile astea, nu ma intrebati.
Poate stie cineva cum se poate face.

O seara buna si km multi si fara eveimente!

Cu stima.

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Dum Noi 02, 2014 9:01 pm

la lancer este descris in poza,probabil ca la outlander ste la fel.
daca nu ma insel, in manualul utilizatorului scrie cum se reseteaza perioada de revizie
Fişiere ataşate
service_lancer.jpg
service_lancer.jpg (295.49 KiB) Vizualizat de 5960 ori

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Dum Noi 02, 2014 10:00 pm

Nu prea functiuneaza, sau cel putin eu nu am reusit. Pana acum am facut toate reviziile la reprezentanta si mi-au setat ei intervalul din calculator dar inainte sa ma duc la o revizie am incercat eu sa il resetez si nu am reusit.

Avatar utilizator
vali4715
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Dec 30, 2007 6:27 pm

Mesaj de vali4715 » Dum Mar 15, 2015 10:59 am

Am patit la fel cu service multimarca. Au reusit sa reseteze nr.de km.din butoane, dar nr.de luni se poate reseta doar din soft. Costa 80 de lei la Mitsubishi Motors si te pune sa aduci copie de pe factura celor ce ti-au facut revizia.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Outlander”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 15 vizitatori