Revizii - Costuri directe si indirecte

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Outlander
Scrie răspuns
vasi.pop
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Lun Feb 25, 2019 12:43 pm
Contact:

Re: Revizii - Costuri directe si indirecte

Mesaj de vasi.pop » Mar Feb 26, 2019 9:36 pm

intreb si eu aici sa nu mai fac topic nou, service-uri specializate pe cutii automate care sa o testeze stie cineva? (la reprezentanta mi-au zis ca nu se baga si vreau sa iau un outie adus de afara)

Avatar utilizator
Extremero
EVO I
Mesaje: 12
Membru din: Vin Sep 18, 2009 12:26 am

Re: Revizii - Costuri directe si indirecte

Mesaj de Extremero » Vin Mar 01, 2019 10:39 am

Incearca la ://www.automatico.ro/en/
Sunt acolo niste oameni care sunt plecati din reprezentanta Mitsubishi si au si niste bancuri de testare destul de avansate.

Zerro
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Lun Mai 13, 2019 9:25 pm
Contact:

Re: Revizii - Costuri directe si indirecte

Mesaj de Zerro » Dum Mai 26, 2019 11:41 am

Salutare.

Recent am achiziționat un Mitsubishi Outlander phev hybrid 2014.
Motor 2.0 i.
Are 170.000 km și aș vrea să îi fac schimburile aferente.

Plăcuțe, discuri, bujii, ulei, filtre etc.

Sunt noob total și aș aprecia dacă e cineva să îmi spună ce ar trebui să comand (ca piese) producător, model, cantitate etc.

Menționez că le comand de pe autodoc.

Mulțumesc pentru orice informații

Hoffmann
EVO I
Mesaje: 8
Membru din: Vin Mar 22, 2019 1:53 pm
Contact:

Re: Revizii - Costuri directe si indirecte

Mesaj de Hoffmann » Mie Mai 29, 2019 10:38 am

Salutare,

Discuri si placute de frana poti incerca ATE, TRW, eu acestea le-am avut pe toate masinile de pana acum, pe Outlander ( actuala masina ) am pus TRW si placute si discuri ( fata + spate ).

Bujii iti recomand Denso sau NGK.

Ulei si filtre recomand cele de origine, nu stiu daca le gasesti pe Autodoc. Sau cel putin filtrul de ulei si uleiul sa fie de origine Mitshu, cel de aer si polen le poti lua AM ( Mann FP, Bosch, Mahle, UFI ). Nu as fi in masura sa iti spun tipul de ulei pe care sa-l cumperi, nu stiu date tehnice despre motorul tau, al meu de 2.0 benzina de pe Outlander 2 primeste la revizie ( in reprezentanta, conform producatorului ) ulei original Mitshu 0w20 si nu il mananca intre schimburi.

Hoffmann
EVO I
Mesaje: 8
Membru din: Vin Mar 22, 2019 1:53 pm
Contact:

Re: Revizii - Costuri directe si indirecte

Mesaj de Hoffmann » Mar Iul 23, 2019 11:25 pm

Am facut revizia de un an sau 15.000 km la Casa Auto Iasi, dealer Mitsu, costul a fost de aprox 800 de lei pentru ulei ( Mitsu 0w20), filtru aer, filtru ulei, surub baie ulei, filtru polen si verificarea a doua zgomote semnalate de mine.

Sa auzim de bine.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Outlander”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 12 vizitatori