Dezmembrari Outlander 2007-

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Outlander
Avatar utilizator
driv3r
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 13, 2008 5:19 pm

Mesaj de driv3r » Lun Mar 10, 2014 2:26 pm

Va salut,
Ca urmare a faptului ca pentru unii rosu e o culoare relativa, acum trebuie sa-mi caut piese si sh, poate-poate mai fac masina din ea. Pentru cei interesati cum se comporta la impact frontal in dreptul lonjeronului stang voi da detalii, insa acum sunt "in doliu" dupa masinuta. Asadar, daca stiti un Outie din 2007- incoace prin dezmembrari dati va rog un semn aici. Rog moderatorii sa mute topicul, daca n-am postat unde trebuie (cu scuzele de rigoare). Multumesc

Avatar utilizator
raoulexus
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Dec 29, 2013 10:38 am

Mesaj de raoulexus » Lun Mar 10, 2014 5:34 pm

Salutare! In cautarile mele dupa un plastic de la sistemul interior de ventilatie am gasit un Outie la dezmembrat
http://www.pieseauto.ro/dezmembrari-aut ... 88033.html

Parea lovit tot stanga.

Avatar utilizator
driv3r
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 13, 2008 5:19 pm

Mesaj de driv3r » Mar Mar 11, 2014 1:08 pm

Multumesc mult de tot. Am gasit la colegul celui din link unul avariat pe altundeva. Acu sa vad cum ma invart mai departe s-o fac. Inca odata multumiri.

Avatar utilizator
raoulexus
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Dec 29, 2013 10:38 am

Mesaj de raoulexus » Mar Mar 11, 2014 1:53 pm

La mine este decolorat grilajul ventilatie stanga de la odorizantul scurs

Problema ventilatorului am rezolvat-o personal cu ulei mecanisme fine dupa cateva saptamani de zgomote ciudate in habitaclu.

Avatar utilizator
CaraMarin
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 24, 2014 9:51 am

Mesaj de CaraMarin » Joi Aug 21, 2014 12:05 am

@raoulexus - exact aceeasi problema am si eu cu grilajul din partea dreapta a volanului decolorat de la odorizant picat - l-ai gasit, si daca da, cat a costat? multumesc!

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Outlander”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 13 vizitatori