Dezvoltare Mitsu.ro

Generalitati vis-a-vis de automobilele Mitsubishi
Avatar utilizator
cristi4x4
EVO I
Mesaje: 41
Membru din: Sâm Mar 05, 2011 1:54 pm
Contact:

Mesaj de cristi4x4 » Vin Aug 31, 2012 10:03 pm

Prima miscare ar fi organizarea intr-un CLUB (ASOCIATIE) cu personalitate juridica,asa putem capata un C.U.I. un cod fiscal si un cont in banca.Daca clubul respsctiv asociatia are printre altele si organizarea de competitii sportive atunci trebuie afiliata la FRAS (Federatia Romana de Automobilism Sportiv) dar asta e cu totul alta mincare de peste.Costurile de infintare a unui club se ridica undeva la 1000 de lei.Deci cu cit sunt mai multi membri fondatori cu atit costurile de infintare sunt mai mici.Ca orice asociatie,club ,firma,trebuie un sediu social,care de preferinta ar trebui sa fie in proprietatea unui membru.Membri fondatori aleg un presedinte,2 vicepresedinti si un secretar dupa care se trece la cooptarea de noi membri.Avantajele acestei forme de organizare pot fi multiple de la obtinerea mai usoara de autorizatii pentru unele manifestatii,primirea de sponsorizari si chiar incasarea de cotizatii de la membrii sai.Cam asta ar fi in linii mari primul pas.

Avatar utilizator
radu-lancer
EVO VII
Mesaje: 931
Membru din: Joi Sep 10, 2009 1:06 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de radu-lancer » Joi Sep 13, 2012 10:20 pm

Salut.

In seara aceasta mai vin cu o propunere in ceea ce priveste dezvoltarea MITSU.RO

Preluand modelul celor de la Alfa, m am gandit sa facem si noi, in limita timpului si a resurselor un skip de prezentare a masinilor, de presentare a marcii.

http://alfaclub.ro/

Mai sus aveti skip-ul alfistilor.

Avatar utilizator
a_liverpool
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 04, 2012 2:24 pm

Mesaj de a_liverpool » Lun Sep 17, 2012 2:04 pm

Interesante teme de dezbatere. Cred ca pentru a pune in miscare tot ce s-a propus, ar trebui intai dezbatut cuantumul cotizatiei celor ce doresc sa fie membri fondatori sau membri simpli. Cred ca se impune diferentierea membrilor si a pachetelor de optiuni. EU propun sa stabilim mai multe tipuri de membership-uri si am sa dau si un exemplu simplu:

Founding member -cuantum de XXXlei - atributii - 1
- 2
- avantaje - 1
- 2
Diamond member - cuantum de xxx lei - atributii
- avantaje
Gold member - cuantum xxx lei -avantaje

ETC.


E important sa stabilim aceste aspecte intai si sa fie creat un cont bancar. Apoi sa ne interesam de actele necesare infiintarii clubului ca persoana juridica, eventual putem cauta si sponsorizari pentru evenimente si altele. Dar cel mai important e sa construim bine aceste pachete, sa le valorificam bine si pe baza acestora si a banilor stransi din vanzarea pachetelor sa facem si restul. Oricum topicul ramane de dezbatut si in cele mai mici detalii, de aceea as face apel si la ceilalti colegi si pentru alte sugestii.

Avatar utilizator
radu-lancer
EVO VII
Mesaje: 931
Membru din: Joi Sep 10, 2009 1:06 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de radu-lancer » Mie Oct 17, 2012 1:51 pm

Dezvoltare MITSU.RO




-Pe YOUTUBE o pagina speciala cu Mitsu club.

-Aplicatie pentru Iphone si Android

-Twitter

-Infiintarea unei asociatii Mitsu.RO cu o cotizatie discutabila

-Card Membru Mitsu Club

-Skip prezentare Mitsu

-Sepci, brelocuri, magneti cu Mitsu.ro

-Realizarea unei sectiuni in care dealerii Mitsubishi din Buc si tara sa raspunda membrilor forumului. Contact direct intre cele doua parti. EXP M CAR EXPOZITIEI VA RASPUNDE LA INTREBARI.

- In perspectiva, realizarea de comun acord a unei reviste intre Mitsu.ro si Mitsubishi Romania

-Poate adaugam o sectie cu Beneficii Membrii -daca esti membru sa ai reducere la piese, manopera, sau la alte utilitati

-Realizarea unui istoric cu intalnirile nationale de la inceput si pana in prezent si locatiile aferente






In momentul de fata suntem la stadiul de idei si dezbateri.

Avatar utilizator
GONZO
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 16, 2012 10:00 pm

Mesaj de GONZO » Mie Oct 17, 2012 11:09 pm

Este vreo problema cu FACEBOOK, am vazut ca nu apare ?!! Am un prieten care are un cabinet stomatologic, are cont pe facebook si il ajuta foarte mult.
Intrebarea pe la inceput era ceva de genul " cum sa ne facem cunoscuti ?! " Nu cred ca infiintarea unui club la care sa platesti cotizatii te pot face cunoscut, in primul rand membrii vor fi tot de aici, cei care deja cunosc.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Joi Oct 18, 2012 12:09 am

Poti face un screenshot cu rezultatele cautarii keyword-ului "mitsu.ro" pe facebook, te rog?

Avatar utilizator
fanto
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Sep 28, 2012 5:24 pm

Mesaj de fanto » Joi Oct 18, 2012 12:25 am

Eu unul ma bag, dar sa fie taxa anuala, la lunara cam greu cu deplasarea la o banca, in medie pe an cea mai apropiata banca romaneasca undeva intre 2000-15000 km

Avatar utilizator
GONZO
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 16, 2012 10:00 pm

Mesaj de GONZO » Sâm Oct 20, 2012 2:16 pm

QUOTE (andrei @ Oct 18 2012, 12:09 AM) Poti face un screenshot cu rezultatele cautarii keyword-ului "mitsu.ro" pe facebook, te rog?

am facut referire la faptul ca nu aparea in lista de mai sus, sorry...

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Dum Oct 21, 2012 12:11 pm

Nici o problema. Radu nu l-a inclus pe to-do list, pentru ca exista deja. Aici => mitsu.ro.
Ar fi foarte util sa va invitati si prietenii sa se alature, cel putin pe facebook.

QUOTE (GONZO @ Oct 17 2012, 11:09 PM) Nu cred ca infiintarea unui club la care sa platesti cotizatii te pot face cunoscut, in primul rand membrii vor fi tot de aici, cei care deja cunosc.
De acord, insa reursele adunate pot fi folosite pentru promovare sau pentru motivarea extra a membrilor deja existenti - deci tot in beneficiul nostru pana la urma. Ca sa iti dau un exemplu, cel mai simplu care imi vine acum in minte - pentru a incuraja membrii sa posteze fotografii pentru calendar, am putea recompensa fiecare membru a carui poza apare in calendar fie cu un set de calendare, fie cu alte materiale promotionale sau chiar beneficii la piese de schimb sau manopera de service, daca vom reusi sa creem ceva parteneriate in acest sens.

Avatar utilizator
radu-lancer
EVO VII
Mesaje: 931
Membru din: Joi Sep 10, 2009 1:06 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de radu-lancer » Lun Noi 19, 2012 9:48 pm

Reclama-In viitor poate o sa ne facem reclama pe net

Scrie răspuns

Înapoi la “Generalitati”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 16 vizitatori