Philips Xtreme Power Vs. Osram Night Breaker

Generalitati vis-a-vis de automobilele Mitsubishi
Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Dum Aug 01, 2010 4:32 pm

nici eu nu le-am reglat niciodata dupa ce am schimbat becurile, pentru ca in principiu pozitia farului nu se schimba, si nici nu sufera vreun soc prin inlocuirea becului.
numai daca sunt becurile mai puternice, si iti bate prea sus poti sa reglezi farurile ca sa nu ii deranjezi pe cei care vin din fata.

Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Dum Aug 01, 2010 5:41 pm

Si pana la urma cum se comporta?

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Dum Aug 01, 2010 7:09 pm

Greu de spus datorita faptului ca nu am iesit noaptea la drum intins. Acolo, noaptea pe ploaie sau ceata fac diferenta. Oricum se vad ca au lumina mai puternica decat cele normale, dar nu mi-a dat flash-uri nimeni pana acum. Ramane sa vad la un test mai dificil daca sunt mai bune/slabe decat XP...

Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Vin Aug 06, 2010 2:46 pm

Sper sa nu fie chiar offtopic. Ma gandeam sa-mi iau si eu asa ceva Am citit mai demult ca ar fi o firma buna MTEC.

Avatar utilizator
Dennis_TL
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Sep 15, 2008 5:02 pm
Contact:

Mesaj de Dennis_TL » Vin Aug 06, 2010 9:16 pm

S-au ars si la mine becurile , fix pe munte, in speta cel de pe stanga xtrem power. astept sa imi zici mai multe pareri de osram ca parca nu as mai da atatia bani pe xp. mai ales ca acum stiu ca se ard destul de repede . vis-a-vis de mtec , e ok ca firma dar becurile alea au peste 55w si nu le recomand .

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Vin Aug 06, 2010 10:16 pm

Pune rezervele pana ies la un drum intins si bezna. Nu am mai iesit din oras noaptea de 2 saptamani si nici nu prea am cum pana la mijlocul lunii. Prins cu treaba locala multa... Sorry ca nu pot da un review foarte exact. Oricum ideea e ca sunt multumit de ele, dar nu le-am vazut functionand in conditii urate de clima...

Oricum matematica mea e clara: nu mi se pare ok sa dau 50 de euro pe an pe becuri (2 seturi, deci odata la 6 luni). Daca sunt multumitoare OSRAM-urile, raman la ele. Daca ma dezamagesc, clar revin la XP...desi ma indoiesc, pana la urma e varful de gama de la OSRAM, nu are cum sa fie diferenta asa mare...

Avatar utilizator
Dennis_TL
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Sep 15, 2008 5:02 pm
Contact:

Mesaj de Dennis_TL » Sâm Aug 07, 2010 10:53 pm

am pus 2 philips premium h7. le-am montat la omv in peco , pana acasa nu mi-am dat seama dc lumineaza mult mai prost ca xp dar tind sa cred ca xp e marketing mai mult si placebo. oricum sunt sigur ca astea premium de la philips tin mult mai mult . pe criza asta e chiar jenant sa dai 40 euro pe 2 becuri care tin maxim 6 luni...

Avatar utilizator
AndreiS
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 6:04 pm
Contact:

Mesaj de AndreiS » Lun Sep 27, 2010 10:10 pm

QUOTE (Vibe @ Aug 6 2010, 02:46 PM) Sper sa nu fie chiar offtopic. Ma gandeam sa-mi iau si eu asa ceva Am citit mai demult ca ar fi o firma buna MTEC.

M-tec-ul, ca si PIAA fabrica becuri si instalatii de iluminat pentru alte piete decat cea europeana, asa ca s-ar putea sa ai probleme de legalitate cu ele, mai ales ca la comenzile online s-ar putea sa te trezeste cu becuri de 110 W, adica interzise la noi. Pana sa apara xenonul, halogenele MTEC si PIAA erau printre cele mai uzitate in campionatele de raliuri.

Eu am avut si Xp si NB si nu am reusit sa fac diferenta intre ele. Sunt mult mai bune decat cele stock, dar la trei schimburi de becuri iti iei un xenon.

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Lun Sep 27, 2010 10:21 pm

nici eu nu am simtit nu stiu ce diferenta intre OSRAM si Philips. Pe viitor OSRAM...mai ieftine si tot pe acolo sunt...

Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Mie Sep 29, 2010 12:35 am

Inca nu mi-am comandat becurile, dar m-am hotarat la cele MTEC de care vorbeam , sper sa mi le comand in urmatoarele saptamani.

Scrie răspuns

Înapoi la “Generalitati”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 13 vizitatori