Deschiderea Unei Spalatorii Auto

Generalitati vis-a-vis de automobilele Mitsubishi
Avatar utilizator
shocs
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Iun 27, 2009 6:57 pm

Mesaj de shocs » Joi Sep 24, 2009 8:42 pm

Nu stiu daca se pune problema de prea multe masini facute intr-o zi, doar e vorba de un inceput, nu cred ca o sa dea navala tot cartieru sa-si spele masina la noua spalatorie de pe colt din primele zile.
Iar despre bacsis, si pe mine ma streseaza ca a venit obligatoriu, si am remarcat asta nu numai la spalatorii, mai in toate domeniile bacsisul a devenit obligatoriu. Mai ales daca te vede tiganu ca ai o masina relativ buna chiar ca nu ai scapare!
Mi-am spalat intr-o zi masina la blue wash, de regula o sa gasiti numai mexicani (prindeti voi aluzia) acolo. Mi-au cerut in fata bacsis 10 lei iar spalatul exterior era 15. Spalat care a durat 5 minute dupa ceas.

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Joi Sep 24, 2009 8:47 pm

Normal ca iti cere. Apare cate un chacha si asa ii obisnuieste. Io zic sa nu te mai miri de pe acum daca o sa ajungi sa dai mai mult pe bacsis decat pe spalatul propriu-zis, cu chitanta.

Romanul nu s-a prins de greseala cu doctorii. Da' acolo mai poti intelege ... oarecum. Ca doar e vorba de propria sanatate sau viata a ta sau a apropiatilor tai. DAR sa repeti aceasi greseala si pentru o amarata de tabla pana nu mai poti de bibileala mi se pare deja act de prostie. Dar noah, asa suntem noi romanii, ne lasam amprenta in societatea in care traim, nu prea gandim ce facem, ce implicatii au actiunile noastre, apoi tot noi ne plangem ca traim in gunoi....ca la noi totul e absurd de scump, etc, etc.

Avatar utilizator
marius_EVO
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 27, 2009 4:50 pm

Mesaj de marius_EVO » Joi Sep 24, 2009 11:14 pm

@ chacha: am intrebat deoarece mi-am zis ca sunt prea multe masini...mi se pare un numar mare pt o spalatorie manuala

am observat si eu ca bacsisul a devenit obligatoriu in multe parti...ceea ce mi se pare cateodata stresant, mai ales ca unii se asteapta la ceva colosal

dar voi vorbiti despre niste sume mari avand in vedere cat costa serviciile prestate aproape mai dai odata spalatul masinii

Avatar utilizator
Andrei_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 10:05 am

Mesaj de Andrei_RC » Joi Sep 24, 2009 11:43 pm

www.wapo.ro
ai tot ce iti trebuie acolo.
eu am lucrat cu ei pe parte de benzinarii

Avatar utilizator
biku
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 06, 2009 7:29 pm

Mesaj de biku » Vin Sep 25, 2009 10:12 am

QUOTE (shocs @ Sep 24 2009, 08:42 PM) Mi-am spalat intr-o zi masina la blue wash, de regula o sa gasiti numai mexicani (prindeti voi aluzia) acolo. Mi-au cerut in fata bacsis 10 lei iar spalatul exterior era 15. Spalat care a durat 5 minute dupa ceas.

pe dudesti ?

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Vin Sep 25, 2009 12:35 pm



Poate iti vin idei

Avatar utilizator
marius_EVO
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 27, 2009 4:50 pm

Mesaj de marius_EVO » Vin Sep 25, 2009 3:43 pm

QUOTE (Andrei_RC @ Sep 24 2009, 11:43 PM) www.wapo.ro
ai tot ce iti trebuie acolo.
eu am lucrat cu ei pe parte de benzinarii

mersi mult de site...aveam nevoie de un site ca sa vad mai multe oferte....m-ar tenta sa le iau din afara( mi-a zis cineva din Italia:-s)

@ driverx: tare banner-ul )...ma gandesc cum ar fi pt Romania:)))

Avatar utilizator
decebal12345
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 14, 2008 5:31 pm

Mesaj de decebal12345 » Vin Sep 25, 2009 6:17 pm

Eu merg la o spalatorie in Brasov de o buna bucata de timp. Are si o tentativa de bar dar nu ma intereseaza citusi de putin. Ceea ce ma intereseaza pe mine ca si client este calitatea spalarii si aici sint mai mult decit multumit. Bacsis am lasat o singura data cind nu stiu ce m-a apucat... cred ca mi-a placut ca vedeam baietii frecind interiorul cu simt de raspundere.
Acolo capacitatea este de 3 masini la spalare (apoi le scoate pentru stergere) insa mai mereu este plin. In week-end merg acolo doar fortat de imprejurari pentru ca astepti de te saturi. Si locatia nu este "la drumul mare" ci undeva pe niste stradute, foarte departe de casa, insa s-a dus vorba.

Avatar utilizator
shocs
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Iun 27, 2009 6:57 pm

Mesaj de shocs » Vin Sep 25, 2009 10:34 pm

QUOTE (biku @ Sep 25 2009, 10:12 AM) pe dudesti ?
Da, pe dudesti. Cunosti spalatoria?

Avatar utilizator
biku
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 06, 2009 7:29 pm

Mesaj de biku » Lun Sep 28, 2009 5:03 pm

da. eu o spal mai langa mall, la turbo cafe. e ok, 10 lei int, 10 ext +5 spaga. da nu mi au cerut niciodata. ai abonament, la 5 spalari 1 free sunt destul de multumit de ei.

Scrie răspuns

Înapoi la “Generalitati”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 13 vizitatori