Va Rog Nu Va Urcati Beat La Volan

Generalitati vis-a-vis de automobilele Mitsubishi
Avatar utilizator
zimbet
EVO I
Mesaje: 8
Membru din: Lun Iun 16, 2008 1:02 pm

Mesaj de zimbet » Dum Mai 24, 2009 11:51 am

UN CAZ IN RUSSIA:
http://fishki.net/comment.php?id=51951

persoana de la volan a ramas in viata... avea 26 de amenzi si pe langa asta avea permisul supendat pe 2ani... masina a furat-o de la taicasu...
bautura a adus la 4 victime si prin minune a scapat ucigasul...

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Dum Mai 24, 2009 12:44 pm

Deci bautura l-a tinut constient cu ranile si arsurile alea?

Oricum naspa. Gunoaie dinastea pana nu le tii pe viata in inchisoare nu o sa se invete minte. Daca are 26 amenzi cred ca scapa si de data asta. Asta daca tacsu' nu e destept sa il arunce personal in inchisoare. Da' m-as mira....

Oricum, cred ca nici asemnea imagini socante nu o sa determine pe unii de pe aici care i-am vazut cu principii dinastea vesele (tinerete, adrenalina si viteza ca doar de aia ai masina speciala, etc, etc) sa isi revizuiasca putin modul de gandire despre masini, rolul adevarat al lor, mai ales pe sosele publice.


Avatar utilizator
zimbet
EVO I
Mesaje: 8
Membru din: Lun Iun 16, 2008 1:02 pm

Mesaj de zimbet » Joi Mai 28, 2009 6:10 pm

http://www.youtube.com/watch?v=Zd-QG-Yx_Ho OMG

http://www.youtube.com/watch?v=5GnxLfoO0s0 AD

Campanie impotriva Consumului de alcool la volan

Mama, am iesit cu prietenii.

Am fost la o petrecere si mi-am adus aminte ceea ce mi-ai spus: **SA NU BEAU ALCOOL**.
Mi-ai cerut sa nu beau, avand in vedere ca trebuie sa conduc masina, si atunci am baut un Sprite.
Am fost foarte mandra de mine, ca am ascultat, cand cu drag mi-ai sugerat sa nu beau daca trebuie sa conduc, total contrar de ceea ce-mi
spuneau prietenii... Am facut o alegere sanatoasa si sfatul tau a fost corect.

Cand s-a terminat petrecerea, oamenii au plecat, conducand fara a fi in conditia de a face acest lucru. Eu am luat masina mea, cu siguranta ca sunt in forma. Nu puteam sa-mi imaginez, mama, ca ma astepta...ceva...neasteptat! Acum sunt aici, intinsa pe asfalt si aud un politai care zice: "baiatul care a provocat accidentul era beat". Mama, vocea lui mi se pare atat de indepartata... Sangele meu e intins peste tot, si incerc din toate puterile mele sa nu plang. Aud medicii care spun: **"Aceasta fata nu va supravietui".** Sunt sigura ca baiatul care conducea cealalta masina nici macar nu-si putea imagina...in timp ce mergea cu viteza maxima.. Pana la urma el a decis sa bea si eu acum trebuie sa mor...




De ce oamenii fac toate acestea, mama? Stiind foarte bine ca pot distruge alte vieti?
Durerea o simt ca pe un milion de pumnale care-mi sunt infipte toate odata. Spune-i surorii mele sa nu se sperie, spune-i tatalui sa fie tare.
Cineva trebuia sa-i spuna acelui baiat ca nu poate conduce masina dupa ce a baut. Poate daca ai lui i-ar fi spus toate astea, eu acum n-as fi murit... Respiratia mea incepe sa fie din ce in ce mai slaba, si incepe sa-mi fie frica. Acestea sunt ultimele mele momente, si ma simt asa de... disperata.. Mi-ar fi placut sa pot sa te imbratisez, mama, in timp ce sunt intinsa aici pe asfalt, murind.

Mi-ar placea sa-ti spun ca te iubesc. pentru asta...
Te iubesc, si... adio.

**ACESTE CUVINTE AU FOST SCRISE DE O JURNALISTA PREZENTA LA ACEST ACCIDENT.**
**FATA, INAINTE DE MURI, A SOPTIT ACESTE CUVINTE, IAR JURNALISTA LE-A SCRIS...SOCATA.**

**ACEASTA JURNALISTA A INCEPUT O CAMPANIE IMPOTRIVA "CONSUMULUI DE ALCOOL LA VOLAN"**

**DACA ACEST MESAJ AJUNGE LA TINE SI-L STERGI...POTI PIERDE OCAZIA, CHIAR DACA NU ESTI UN BAUTOR, DE A FACE ALTE PERSOANE SA INTELEAGA CA PROPRIA TA VIATA ESTE IN PERICOL.**



Avatar utilizator
nicucarnicu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 17, 2009 11:35 pm

Mesaj de nicucarnicu » Mie Iun 17, 2009 11:42 pm

Il scapa tac-su

Avatar utilizator
Samyaza
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Feb 04, 2009 2:22 pm

Mesaj de Samyaza » Vin Mar 12, 2010 12:38 pm

Mai oameni buni, eu sunt de parere sa nu bem deloc (sau cat mai rar) si sa respectam vitezele legale. Ce mai tura vura? Din nefericire moarte e un lucru sigur, de ce sa o chemam mai repede decat trebuie?
Ma uitam la un documentar in care se facea un TOP 20 al drogurilor din UK si alcoolul era pe locul 5 ca periculozitate! (Locul 1 fiind ocupat de cel mai periculos drog Heroina)
De ce e periculos? Pai e ieftin, creeaza o dependenta puternica daca este consumat pe termen lung, este social acceptat si perfect legal.
Parerea mea este ca ar trebui privit cu aceesi suspiciune ca oricare alt drog si consumat cu masura, atunci cand e cazul si exclus la volan.

Avatar utilizator
Mitsu'
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iun 14, 2007 1:49 pm

Mesaj de Mitsu' » Joi Iul 01, 2010 12:50 am

Taxiuri gratuite pentru orice locuitor al unui orăşel din Marea Britanie. Singura condiţie pe care pasagerul trebuie să o ?ndeplinească este să fie... beat. Măsura a fost luată de autorităţi pentru a evita accidentele rutiere şi orice fel de evenimente neplăcute cauzate de persoanele ?n stare de ebrietate.


http://www.dailymail.co.uk/news/article ... lence.html

Asta mi se pare o initiativa demna de luat in seama !

Avatar utilizator
shocs
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Iun 27, 2009 6:57 pm

Mesaj de shocs » Joi Iul 01, 2010 5:43 pm

La noi daca ar fi sa se introduca asa ceva se vor imbata oamenii intentionat numai ca sa circule cu taxiul.

Scrie răspuns

Înapoi la “Generalitati”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 13 vizitatori