2008 Mitsubishi Lancer 1.5 109 CP Dune beige

Generalitati vis-a-vis de automobilele Mitsubishi
Avatar utilizator
CristianF
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iul 06, 2008 8:52 pm
Contact:

Mesaj de CristianF » Mar Iul 08, 2008 1:05 pm

QUOTE (adictoma)foarte frumoasa culoarea. sa te bucuri de ea!

Multumesc!

Am uitat sa spun ca dintr-un exces de zel cand butonam la computerul de bord am reusit sa resetez KM pentru mers la prima verificare in service

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Mar Iul 08, 2008 1:40 pm

Si eu am patit la fel... cred ca e prima chestie care am facut-o (binenteles din greseala). Nu cred ca e problema.

Avatar utilizator
decebal12345
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 14, 2008 5:31 pm

Mesaj de decebal12345 » Mar Iul 08, 2008 8:30 pm

Bafta cu masina.

Avatar utilizator
CristianF
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iul 06, 2008 8:52 pm
Contact:

Mesaj de CristianF » Lun Iul 14, 2008 4:17 pm

Mersi Decebal.

Am facut un drum de vreo 400 de km, a fost bine in afara de faptul ca am reusit sa iau f putin din vopseaua de pe masca de plastic fata... Acum nu stiu exact ce sa fac, de vazut nu prea se vede, sa dau oare cu spray (daca gasesc) sau sa o las asa...

Ca si consum am avut 6,2 cand am mers (traseul nu a fost acelasi dus/intors) si 5,4 la intoarcere. In oras de exemplu astazi a fost 9,5.

Era sa uit, parca intra cam greu in viteza I, are cineva aceasta problema? Sa merg pentru asta la service? Nu prea mi-ar placea, dar daca voi credeti ca ar trebui, am sa merg.

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Lun Iul 14, 2008 4:32 pm

Avand in vedere ca aceasta cutie este si pe colt iti pot raspunde cu placere.

Meteahna asta e generala la aceste cutii si in principiu "asa face toate" deci nu are nimic.
Masina ieftina, cutie pe masura.
La lancer 1.5 au mai mesterit-o din ciocan si chiar merge frumos spre deosebire de colt.

Avatar utilizator
CristianF
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iul 06, 2008 8:52 pm
Contact:

Mesaj de CristianF » Lun Iul 14, 2008 5:09 pm

QUOTE (Cristi)Avand in vedere ca aceasta cutie este si pe colt iti pot raspunde cu placere.

Meteahna asta e generala la aceste cutii si in principiu "asa face toate" deci nu are nimic.
Masina ieftina, cutie pe masura.
La lancer 1.5 au mai mesterit-o din ciocan si chiar merge frumos spre deosebire de colt.

Mersi de raspunsul prompt, sunt linistit ca nu mai trebuie sa merg pentru asta in service

A ramas problema cu vopseaua sarita de pe plastic, a folosit cineva sprayuri pentru retusat? Am vazut prin supermarketuri, sigur sunt si la piese auto... Repet, e insesizabil daca nu te uiti fix acolo.

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Lun Iul 14, 2008 5:20 pm

Nu te grabi sa remediezi zgarietura respectiva, mai ales daca e pe plastic si e minora.
Se vor inmulti in timp.
Spoilerele, masca sunt predispuse la zgarieturi, lovituri, samd.

Lasa-le sa se inmulteasca apoi bagi un CASCO si le remediezi pe toate.

Avatar utilizator
decebal12345
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 14, 2008 5:31 pm

Mesaj de decebal12345 » Lun Iul 14, 2008 5:33 pm

Eu zic sa o lasi asa. Asa cum spunea si Cristi, problemele legate de vopsea se vor inmulti. Eu am constatat ca la masina mea, cu toata grija de care am dat dovada, tot mi-a sarit vopseaua in doua locuri... si nu am nici 2000 km facuti. Asa sint drumurile pe la noi.

Avatar utilizator
CristianF
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iul 06, 2008 8:52 pm
Contact:

Mesaj de CristianF » Lun Iul 14, 2008 5:55 pm

Ok, mersi de raspunsuri, atunci ramane asa.

Alta chestie nasoala a fost ca am ajuns la un moment dat in spatele unui camion care transporta pietris si sareau pietricele intr-o veselie din el, pana sa apuc eu sa-l depasesc au zburat cateva spre masina, una a sarit pe parbriz, noroc ca nu l-a spart, s-a zgariat foarte putin...

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Lun Iul 14, 2008 6:27 pm

Cine s-a zgariat, parbrizul ?
Sa nu fie ciobitura...
Daca e ciobitura trebuie remediata pentru ca altfel se va intinde destul de repede.
Remedierea consta in umplerea ciobiturii cu rasina...

Scrie răspuns

Înapoi la “Generalitati”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 19 vizitatori